DANA GUEST

ZAŁOŻYCIEL I NAUCZYCIEL

Mam na imię Dana. Jestem Polish/American native speaker. Mimo, że urodziłam się w Polsce, jestem obywatelką trzech krajów: Polski, USA i Kanady. Aby sprawdzić swoje korzenie, wykonałam test DNA, który  wykazał, że jestem 40% Bałkanką, 30% Bałtką, 22% Skandynawką i 8% Wschodnio-Europejką. Dlatego chyba bardzo lubię wina bałkańskie i polskie  morze 🙂

Jako nastolatka wyjechałam do Kanady. Wiem co to znaczy mieć barierę językową, ile czasu i wysiłku zabiera uczenie się obcego języka. Mieszkałam w Kanadzie 7 lat, ukończyłam tam liceum i studia. Pomimo tego, że byłam otoczona j. angielskim 24/7, dopiero po dwóch latach przełamałam barierę językową. Po wyjeździe  do Stanów Zjednoczonych, rozpoczęłam karierę w nauczaniu i zarządzaniu szkołami.Tam spędziłam prawie 23 lata. Moja córka urodziła się w Kanadzie, syn w USA, ale obydwoje wychowali się w Stanach Zjednoczonych, dlatego na zawsze zostawiłam w Kanadzie i w USA cząstkę swojej duszy. Ostatnie 2 lata przed przyjazdem do Polski spędziłam w Indonezji i w Indiach zarządzając szkołami międzynarodowymi. Posiadam uprawnienia pedagogiczne w stanie Georgia, w stanie Oregon i w stanie Washington, oraz wieloletnie doświadczenie w środowisku międzynarodowym i wielokulturowym w zakresie edukacji, zarządzania szkołami oraz opracowywania programów nauczania w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i Południowo Wschodniej Azji. Moja praca zawsze była i nadal jest moją pasją.  Zostałam uhonorowana nominacją do prestiżowej nagrody Nauczyciela Roku w USA, co było dla mnie niesamowitym zaskoczeniem i wyjątkowym wyróżnieniem.

Moja decyzja o powrocie do Polski była zaskakująca nawet dla mnie samej.  W drodze powrotnej z Indii do Stanów Zjednoczonych w 2019 roku, postanowiłam po raz pierwszy odwiedzić Gdańsk. Będąc pod wrażeniem bogatej kultury i historii powiązanej z nowoczesnością, zapragnęłam tutaj zostać. Tak spełniłam swoje marzenie przeprowadzając się do Trójmiasta w 2019 roku. Pasja do nauczania nigdy we mnie nie umarła więc chcąc czerpać z mojego międzynarodowego doświadczenia w nauczaniu i zarządzaniu instytucjami edukacyjnymi i dzielić się nim postanowiłam otworzyć The American Academy®, a na siedzibę szkoły wybrałam Gdańsk ze względu na dynamiczny rozwój przemysłu technologicznego, międzynarodowego biznesu oraz turystyki w Trójmieście. Zapraszam do współpracy. Dołącz do nas i ucz się w przyjaznej i wesołej atmosferze. 

Dominick Simon

WSPÓŁZAŁOŻYCIEL I NAUCZYCIEL

Dominick z dumą uważa się za Polaka pomimo tego, że się urodził i wychował w Stanach Zjednoczonych. Dominick jest native speakerem języka angielskiego, rozumie podstawowy język polski. Obecnie studiuje Electronic and Computer Engineering na Politechnice Wrocławskiej. W wolnym czasie Dominick lubi gotować, jeździć na nartach, spędzać czas w plenerze z przyjaciółmi. Jedną z jego ulubionych przygód była wędrówka po Himalajach.

Jako nastolatek Dominick zwiedził kontynent azjatycki, europejski oraz północno-amerykański. Ukończył liceum w Stanach Zjednoczonych, mieszkając przez rok w Indonezji, uczęszczał do 3 klasy w międzynarodowym liceum. Dzięki swojemu międzynarodowemu doświadczeniu, Dominick bardzo łatwo nawiązuje kontakty z ludźmi. Od listopada 2019 roku mieszka w Polsce, na swoje miasto do życia wybrał piękny Wrocław. Nauczanie języka angielskiego jest jego pasją. Zajęcia prowadzone są w luźnej i przyjaznej atmosferze. 

Ronald D. Waugh

Doradca Programowy

Ronald Waugh ukończył studia MBA na Harvard University w dziedzinie finansów. Obecnie zatrudniony jest na stanowisku adiunkta na Portland State University oraz jako nauczyciel biznesu w Lincoln High School w Portland, Oregon (USA). Jego działania w zakresie opracowywania programu nauczania w Lincoln High School przyczyniły się do 50% wzrostu liczby zapisów do programu biznesowego w ciągu czterech lat, oraz poszerzenia oferty programu Business Management International Baccalaureate (IB). Ron, wspólnie z Daną i ich zespołem, wdrożył nowatorski program edukacyjny zakładający współpracę pomiędzy Portland State University oraz Portland Community College a szkołą średnią w Portland.

Ron jest sekretarzem Związku Edukacji Biznesowej w Oregonie. Przez wiele lat Ron był dyrektorem wykonawczym w przemyśle kakaowym i czekoladowym w firmie Cargill (dawniej W.R. Grace & Co.) w Holandii. Był odpowiedzialny za rozwój biznesu, fuzje i przejęcia, oraz planowanie strategiczne. Ron ma znaczące doświadczenie w przeprowadzaniu zmian organizacyjnych i tworzeniu kultury organizacyjnej. Był członkiem zespołu wykonawczego, który z powodzeniem doprowadził firmę do globalnej reorganizacji, zmiany akcjonariusza, a następnie strategicznego przejęcia. Jako partner w firmie konsultingowej z siedzibą w Miami, LIM Leadership in Motion, był odpowiedzialny za współtworzenie i prowadzenie programów przywództwa i rozwoju zespołu na całym świecie, łącząc umiejętności interpersonalne, międzykulturowe i biznesowej. Ron ma szerokie doświadczenie w pracy z zespołami wielokulturowymi. Urodził się i wychował w Stanach Zjednoczonych, jednak większość swojego życia spędził w Europie i Ameryce Łacińskiej i mówi płynnie w kilku językach.