DANA GUEST

FOUNDER AND TEACHER

Mam na imię Dana. Jestem Polish/American native speaker. Mimo, że urodziłam się w Polsce, jestem obywatelką trzech krajów: Polski, USA i Kanady. Aby sprawdzić swoje korzenie, wykonałam test DNA, który  wykazał, że jestem 40% Bałkanką, 30% Bałtką, 22% Skandynawką i 8% Wschodnio-Europejką. Dlatego chyba bardzo lubię wina bałkańskie i polskie  morze 🙂

Jako nastolatka wyjechałam do Kanady. Wiem co to znaczy mieć barierę językową, ile czasu i wysiłku zabiera uczenie się obcego języka. Mieszkałam w Kanadzie 7 lat, ukończyłam tam liceum i studia. Pomimo tego, że byłam otoczona j. angielskim 24/7, dopiero po dwóch latach przełamałam barierę językową. Po wyjeździe  do Stanów Zjednoczonych, rozpoczęłam karierę w nauczaniu i zarządzaniu szkołami.Tam spędziłam prawie 23 lata. Moja córka urodziła się w Kanadzie, syn w USA, ale obydwoje wychowali się w Stanach Zjednoczonych, dlatego na zawsze zostawiłam w Kanadzie i w USA cząstkę swojej duszy. Ostatnie 2 lata przed przyjazdem do Polski spędziłam w Indonezji i w Indiach zarządzając szkołami międzynarodowymi. Posiadam uprawnienia pedagogiczne w stanie Georgia, w stanie Oregon i w stanie Washington, oraz wieloletnie doświadczenie w środowisku międzynarodowym i wielokulturowym w zakresie edukacji, zarządzania szkołami oraz opracowywania programów nauczania w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i Południowo Wschodniej Azji. Moja praca zawsze była i nadal jest moją pasją.  Zostałam uhonorowana nominacją do prestiżowej nagrody Nauczyciela Roku w USA, co było dla mnie niesamowitym zaskoczeniem i wyjątkowym wyróżnieniem.

Moja decyzja o powrocie do Polski była zaskakująca nawet dla mnie samej.  W drodze powrotnej z Indii do Stanów Zjednoczonych w 2019 roku, postanowiłam po raz pierwszy odwiedzić Gdańsk. Będąc pod wrażeniem bogatej kultury i historii powiązanej z nowoczesnością, zapragnęłam tutaj zostać. Tak spełniłam swoje marzenie przeprowadzając się do Trójmiasta w 2019 roku. Pasja do nauczania nigdy we mnie nie umarła więc chcąc czerpać z mojego międzynarodowego doświadczenia w nauczaniu i zarządzaniu instytucjami edukacyjnymi i dzielić się nim postanowiłam otworzyć The American Academy®, a na siedzibę szkoły wybrałam Gdańsk ze względu na dynamiczny rozwój przemysłu technologicznego, międzynarodowego biznesu oraz turystyki w Trójmieście. Zapraszam do współpracy. Dołącz do nas i ucz się w przyjaznej i wesołej atmosferze. 

Ronald D. Waugh

Doradca Programowy

Ronald Waugh ukończył studia MBA na Harvard University w dziedzinie finansów. Obecnie zatrudniony jest na stanowisku adiunkta na Portland State University oraz jako nauczyciel biznesu w Lincoln High School w Portland, Oregon (USA). Jego działania w zakresie opracowywania programu nauczania w Lincoln High School przyczyniły się do 50% wzrostu liczby zapisów do programu biznesowego w ciągu czterech lat, oraz poszerzenia oferty programu Business Management International Baccalaureate (IB). Ron, wspólnie z Daną i ich zespołem, wdrożył nowatorski program edukacyjny zakładający współpracę pomiędzy Portland State University oraz Portland Community College a szkołą średnią w Portland.

Ron jest sekretarzem Związku Edukacji Biznesowej w Oregonie. Przez wiele lat Ron był dyrektorem wykonawczym w przemyśle kakaowym i czekoladowym w firmie Cargill (dawniej W.R. Grace & Co.) w Holandii. Był odpowiedzialny za rozwój biznesu, fuzje i przejęcia, oraz planowanie strategiczne. Ron ma znaczące doświadczenie w przeprowadzaniu zmian organizacyjnych i tworzeniu kultury organizacyjnej. Był członkiem zespołu wykonawczego, który z powodzeniem doprowadził firmę do globalnej reorganizacji, zmiany akcjonariusza, a następnie strategicznego przejęcia. Jako partner w firmie konsultingowej z siedzibą w Miami, LIM Leadership in Motion, był odpowiedzialny za współtworzenie i prowadzenie programów przywództwa i rozwoju zespołu na całym świecie, łącząc umiejętności interpersonalne, międzykulturowe i biznesowej. Ron ma szerokie doświadczenie w pracy z zespołami wielokulturowymi. Urodził się i wychował w Stanach Zjednoczonych, jednak większość swojego życia spędził w Europie i Ameryce Łacińskiej i mówi płynnie w kilku językach.

Dominick Simon

Lektor kursów online

Dominick z dumą uważa się za Polaka pomimo tego, że się urodził i wychował w Stanach Zjednoczonych. Dominick jest native speakerem języka angielskiego, rozumie podstawowy język polski. Obecnie studiuje Electronic and Computer Engineering na Politechnice Wrocławskiej. W wolnym czasie Dominick lubi gotować, jeździć na nartach, spędzać czas w plenerze z przyjaciółmi. Jedną z jego ulubionych przygód była wędrówka po Himalajach.

Jako nastolatek Dominick zwiedził kontynent azjatycki, europejski oraz północno-amerykański. Ukończył liceum w Stanach Zjednoczonych, mieszkając przez rok w Indonezji, uczęszczał do 3 klasy w międzynarodowym liceum. Dzięki swojemu międzynarodowemu doświadczeniu, Dominick bardzo łatwo nawiązuje kontakty z ludźmi. Od listopada 2019 roku mieszka w Polsce, na swoje miasto do życia wybrał piękny Wrocław. Nauczanie języka angielskiego jest jego pasją. Zajęcia prowadzone są w luźnej i przyjaznej atmosferze. 

Chelsea Spring

Lektor kursów online i face-to-face

Chelsea is from New York and spent the last 8 years of her life working in the US Army as a critical care nurse. She currently resides in Gdańsk where she is pursuing a master’s degree in International Business and Finance. Chelsea dreams of one day opening her own medical clinic in Gdansk. In addition to pursuing her master’s degree, Chelsea is an English teacher at the American Academy. She loves teaching others her native language in fun and creative ways. You are guaranteed to enjoy English lessons with Chelsea while gaining the confidence to freely speak and write more effectively in the English language.