Dana Guest

Founder | Teacher
Lektor kursów na poziomach L2 - L5, native

Dana ma ponad 25 lat doświadczenia w środowisku międzynarodowym i wielokulturowym w zakresie edukacji, zarządzania szkołami, zespołami, oraz opracowywaniu programów nauczania zdobytego w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i Południowo Wschodniej Azji. Urodzona w Polsce, jako nastolatka przeprowadziła się do Kanady, gdzie ukończyła szkołę średnią oraz uzyskała stopień licencjata ze specjalizacją Marketing w Biznesie na University of Guelph. Po ukończeniu studiów, została doradcą finansowym w Toronto-Dominion Bank w Toronto. Następnie przeniosła się do Stanów Zjednoczonych, gdzie ukończyła pedagogiczne studia drugiego stopnia oraz studia podyplomowe w zakresie Edukacji Biznesowej i Zarządzania Oświatą. Dana rozpoczęła ponad 25-letnią karierę w amerykańskim i międzynarodowym systemie edukacji. W roku 2014 otrzymała nominację do prestiżowej nagrody Nauczyciela Roku w USA. Dana jest absolwentką University of Georgia i Univeristy of Oregon. 

Dana pracowała jako nauczycielka i dyrektorka wydziału w International Baccalaureate School w USA, gdzie wspólnie ze swoim zespołem przyczyniła się do powiększenia wydziału o 50%, tworząc nową podstawę programową z zakresu finansów, czerpiąc ze swojego doświadczenia zawodowego zdobytego w pracy w instytucji finansowej w Kanadzie. Stworzyła i wdrożyła nowatorski program edukacyjny w Lincoln High School zakładający współpracę pomiędzy Portland State University oraz Portland Community College, a szkołą średnią. Była zatrudniona na stanowiskach kierowniczych w międzynarodowych szkołach w Południowo-Wschodniej Azji jako dyrektor szkoły międzynarodowej w Indiach, oraz dyrektor ds. rozwoju programu w międzynarodowym liceum w Indonezji. W trakcie swojej międzynarodowej kariery, Dana opracowała i wdrożyła programy rozwoju ścieżki zawodowej dla czterech szkół średnich, nadzorowała wdrożenie programu do podstawy programowej, wprowadziła unowocześnienia i rozwiązania strategiczne w placówkach edukacyjnych, przeprowadziła restrukturyzację szkoły, przeprowadzała oceny pracownicze, wdrożyła program coachingowy dzięki któremu 85% personelu uczestniczyło w szkoleniach zawodowych, zorganizowała pierwsze międzynarodowe targi uczelniane w Dżakarcie oraz nadzorowała wyjazd trekkingowy grupy 20 uczniów w Himalaje. Dana ma ogromne doświadczenie w komunikacji i zarządzaniu w środowiskach wielokulturowych. Odniosła sukces w nawiązywaniu i utrzymywaniu relacji biznesowych na czterech kontynentach poczynając od przedstawicieli lokalnych firm, prywatnych instytucji edukacyjnych, instytucji finansowych, placówek dyplomatycznych, po szerpów w Himalajach. Chcąc wrócić do Polski, rozważała przeprowadzkę do Warszawy, Krakowa lub Gdańska. Ostatecznie na siedzibę The American Academy® wybrała Gdańsk ze względu na dynamiczny rozwój przemysłu technologicznego, międzynarodowego biznesu oraz turystyki w Trójmieście.

WYKSZTAŁCENIE:

University of Oregon – Studia Podyplomowe; Przywództwo i Zarządzanie Oświatą, Portland, Oregon, USA, 2016
University of Georgia – Studia Podyplomowe; Specjalista ds. Edukacji, Rozwoju i Szkoleń w Miejscu Pracy, Athens, Georgia, USA, 2011
University of Georgia – Studia Magisterskie; Edukacja Biznesowa, Athens, Georgia, USA, 2006
University of Guelph – Licencjat; Marketing w Biznesie, Guelph, Ontario, Canada, 1996

CERTYFIKATY:

School Principal and Program Administrator issued by the State of Washington and the State of Oregon, USA
Professional Teaching issued by the State of Washington and the State of Oregon, USA

Ronald D. Waugh

Doradca Programowy

Ronald Waugh ukończył studia MBA na Harvard University w dziedzinie finansów. Obecnie zatrudniony jest na stanowisku adiunkta na Portland State University oraz jako nauczyciel biznesu w Lincoln High School w Portland, Oregon (USA). Jego działania w zakresie opracowywania programu nauczania w Lincoln High School przyczyniły się do 50% wzrostu liczby zapisów do programu biznesowego w ciągu czterech lat, oraz poszerzenia oferty programu Business Management International Baccalaureate (IB). Ron, wspólnie z Daną i ich zespołem, wdrożył nowatorski program edukacyjny zakładający współpracę pomiędzy Portland State University oraz Portland Community College a szkołą średnią w Portland.

Ron jest sekretarzem Związku Edukacji Biznesowej w Oregonie. Przez wiele lat Ron był dyrektorem wykonawczym w przemyśle kakaowym i czekoladowym w firmie Cargill (dawniej W.R. Grace & Co.) w Holandii. Był odpowiedzialny za rozwój biznesu, fuzje i przejęcia, oraz planowanie strategiczne. Ron ma znaczące doświadczenie w przeprowadzaniu zmian organizacyjnych i tworzeniu kultury organizacyjnej. Był członkiem zespołu wykonawczego, który z powodzeniem doprowadził firmę do globalnej reorganizacji, zmiany akcjonariusza, a następnie strategicznego przejęcia. Jako partner w firmie konsultingowej z siedzibą w Miami, LIM Leadership in Motion, był odpowiedzialny za współtworzenie i prowadzenie programów przywództwa i rozwoju zespołu na całym świecie, łącząc umiejętności interpersonalne, międzykulturowe i biznesowej. Ron ma szerokie doświadczenie w pracy z zespołami wielokulturowymi. Urodził się i wychował w Stanach Zjednoczonych, jednak większość swojego życia spędził w Europie i Ameryce Łacińskiej i mówi płynnie w kilku językach.

Karolina Skupien

Doradca Programowy

Karolina z dumą uważa się za Polkę pomimo tego, że urodziła się w Kanadzie a wychowała w Stanach Zjednoczonych. Obecnie studiuje Environmental Design and Urbanization na University of British Columbia w Vancouver w Kanadzie. Jest native speakerem języka angielskiego i polskiego.

Poza byciem zapalonym ekologiem, Karolina uwielbia spędzać aktywnie czas na świeżym powietrzu jeżdżąc na nartach w Whistler, wędrując po wąwozie Columbia River Gorge w Oregonie, szlakach w Vancouver, lub biwakując na wzgórzach wulkanów północno-zachodniego Pacyfiku. Wędrowała także po Himalajach. Obecnie pełni funkcję wice-prezesa ds. Wydarzeń w Zespole Projektantów Graficznych i Architektonicznych  na University of British Columbia. Pisze dla dziennika studenckiego Ubessy i pełni rolę współprzewodniczącej Polskiego Stowarzyszenia Studentów Uniwersytetu Kolumbii Brytyjskiej. Pracowała również jako nauczycielka i fotograf w Polskiej Szkole w Portland oraz jako wychowawczyni w Oregon Outdoor School.  Była założycielką i przewodniczącą Związku Polskich Studentów w Lincoln High School w Portland. Jest autorką oryginalnego scenariusza „The Final Showdown”, który został opublikowany w Oregon Literary Arts w Portland.  Przeczytaj więcej o poglądach Karoliny na temat jej polskiego pochodzenie tutaj.  

Dominick Simon

Lektor kursów online
poziom L2 - L5, native

Dominick z dumą uważa się za Polaka pomimo tego, że się urodził i wychował w Stanach Zjednoczonych. Dominick jest native speakerem języka angielskiego, rozumie podstawowy język polski. Obecnie studiuje Electronic and Computer Engineering na Politechnice Wrocławskiej. W wolnym czasie Dominick lubi gotować, jeździć na nartach, spędzać czas w plenerze z przyjaciółmi. Jedną z jego ulubionych przygód była wędrówka po Himalajach.

Jako nastolatek Dominick zwiedził kontynent azjatycki, europejski oraz północno-amerykański. Ukończył liceum w Stanach Zjednoczonych, mieszkając przez rok w Indonezji, uczęszczał do 3 klasy w międzynarodowym liceum. Dzięki swojemu międzynarodowemu doświadczeniu, Dominick bardzo łatwo nawiązuje kontakty z ludźmi. Od listopada 2019 roku mieszka w Polsce, na swoje miasto do życia wybrał piękny Wrocław. Nauczanie języka angielskiego jest jego pasją. Zajęcia prowadzone są w luźnej i przyjaznej atmosferze.